Opieka medyczna

Coraz więcej, nawet niewielkich firm decyduje się na inwestycję w szczególnego rodzaju motywator dla pracowników, czyli opiekę medyczną realizowaną w prywatnych przychodniach i klinikach. Od połowy lat 90 tych, powstawać zaczęło coraz więcej klinik, które dysponują niezmiernie zróżnicowaną ofertą. Firmy mają więc szeroki wybór jeśli chodzi zarówno o wybór firmy medycznej, jak i oferty. Większość prywatnych przychodni ma niezwykle elastyczną ofertę i mimo iż dysponują stworzonymi pakietami opieki, można praktycznie dowolnie manipulować usługami wchodzącymi w ramy konkretnego pakietu. Dzięki temu, można dostosować zakres opieki do specyfiki konkretnych pracowników. W zależności od tego jaka jest struktura zatrudnienia (wiek, płeć, lokalizacja firmy i miejsc zamieszkania pracowników) można dobierać najbardziej pożądane przez pracowników usługi medyczne.

Dla pracowników, opieka medyczna stanowi dużą wartość motywacyjną. Doszło nawet do tego, że podczas procesu rekrutacyjnego, pracownicy dopytują się potencjalnego pracodawcy o istnienie opieki medycznej w firmie i w pewnym stopniu uzależniają od tego swoją decyzję o przejściu do innej firmy. Opieka medyczna w firmie daje pracownikowi poczucie zadbania o jego potrzeby oraz poczucie bezpieczeństwa. Z drugiej strony, dla firmy, poza motywacją jest też pewnością, że pracownik będzie lepiej i szybciej leczony niż gdyby miał korzystać z państwowej opieki medycznej.

Wydawałoby się, że rynek jest już nasycony usługami medycznymi, stale jednak pojawiają się nowe firmy – najczęściej z zagranicznym kapitałem, które proponując swoje usługi na rynku, odnajdują swoją niszę i nic nie wskazuje na to aby rynek usług medycznych dedykowany firmom miał się załamać.

Tag

Katalog firm medycznych

Nowe artykuły

Medycyna naturalna i niekonwencjonalna

Coraz więcej osób, zniechęconych do standardowych metod leczenia zaczyna się kierować w stronę metod naturalnych.

Bóle głowy

Zmiany środowiskowe (większe zanieczyszczenie i hałas), obciążenie stresem, szybsze tempo życia – wszystko to sprawia, że coraz dotkliwiej odczuwamy skutki przeciążenia

Nowości

Najbliższe targi medyczne

W tym artykule znajdą Państwo informację o najbliższych wydarzeniach w branży medycznej. Między innymi targi medyczne oraz rehabilitacyjne.

Ostatnie wpisy:

oznakowanie kąpielisk | detoks warszawa | implant prącia | calivita | rower trans hybrid 3.0 recenzja