Medycyna w Internecie

Ilość dostępnych w Internecie portali i wortali poświęconych medycynie stale rośnie. Wynika to zarówno z zainteresowania i potrzeb pacjentów jak i z dostrzeżenia przez środowiska lekarskie siły marketingowo – PR’owej jaką daje internet.

Do czasu pojawienia się w Internecie topików i stron poświęconych chorobom i zdrowiu, przy na przykład wyborze lekarza, pacjenci byli skazani na własną intuicję, lub poradę znajomych, która skądinąd ograniczona była przez ich doświadczenia (i przebyte dolegliwości).

Dziś, można odwołać się do szerszego grona osób, którzy mają podobne doświadczenia i trudności i to ich bezpośrednio poprosić o polecenie specjalisty. Taka forma szukania lekarza jest niezwykle popularna, a aby się o tym przekonać wystarczy odwiedzić jedno z forów medycznych i przejrzeć listę najczęściej zadawanych pytań. Co jeszcze ciekawego powstało w medycynie dzięki rozwojowi Internetu? Nie tylko polecenia lekarzy, ale ich swoista „czarna lista”.

Specjalistów ocenia się podobnie jak sklepy internetowe. Pacjenci opisują swoje wrażenia i motywują przyczynę odradzania pacjentom konkretnego lekarza. Jeszcze innym wykorzystaniem możliwości Internetu są nie tylko fora typu – pacjent – pacjent, ale również porady medyczne. Niekiedy płatne, częściej jednak darmowe i opłacane przez serwisy i portale, które zarabiają dzięki reklamom firm medycznych i usług umieszczanych na stronach. Im bardziej atrakcyjny serwis, z większą ilością nowości i bezpłatnych, sensownych porad, tym większa ilość użytkowników, a tym samym większa możliwość zarabiania i promocji.

Tag

Katalog firm medycznych

Nowe artykuły

Medycyna naturalna i niekonwencjonalna

Coraz więcej osób, zniechęconych do standardowych metod leczenia zaczyna się kierować w stronę metod naturalnych.

Bóle głowy

Zmiany środowiskowe (większe zanieczyszczenie i hałas), obciążenie stresem, szybsze tempo życia – wszystko to sprawia, że coraz dotkliwiej odczuwamy skutki przeciążenia

Nowości

Najbliższe targi medyczne

W tym artykule znajdą Państwo informację o najbliższych wydarzeniach w branży medycznej. Między innymi targi medyczne oraz rehabilitacyjne.

Ostatnie wpisy:

ośrodek detoksykacji | aukcje | implant prącia | kosmetyczka gorzów | trans hybrid 3.0 recenzja