Medycyna naturalna i niekonwencjonalna

Coraz więcej osób, zniechęconych do standardowych metod leczenia zaczyna się kierować w stronę metod naturalnych. Spektrum usług w tej materii jest niezwykle szerokie a każda z metod stara się podbudować swoją skuteczność mniej lub bardziej naukową teorią. Zresztą sam termin „medycyna naturalna” pozostawia wiele wątpliwości, bowiem w jej obszar wchodzą zarówno takie metody jak ziołolecznictwo jak i leczenie kolorami lub kryształami. Powodem do sięgania po naturalne metody jest nie tylko brak zaufania, ale również nieskuteczność lub brak odpowiednich środków farmakologicznych które mogłyby sobie poradzić z niektórymi chorobami bądź zaburzeniami. Co więc może zaproponować nam medycyna naturalna?

- refleksoterapia – zwana również masażem stóp, zakłada, że na stopach znajdują się punkty odpowiadające za konkretne elementy układów wewnętrznych. Ich stymulacja podczas masażu ma wpływać korzystnie na poprawę stanu narządów bądź całego układu.

- galoterapia (haloterapia) – leczenie solą. Pacjent poddawany jest działaniu nasyconego jonami soli powietrza, które ma wpływać pozytywnie na samopoczucie i wzrost odporności. Podbudową teoretyczną jest tu fakt iż górnicy pracujący w kopalniach soli, rzadko zapadają na infekcje, a liczne składniki mineralne wchłaniane przez skórę i wraz z wdychanym powietrzem mają zapewnić pomoc w różnych dolegliwościach.

- leczenie kryształami - opiera się na wierze w magiczną moc przedmiotów nieożywionych wykonanych z konkretnych minerałów. Za pomocą kryształu można podobno wyleczyć nie tylko chorą wątrobę, ale również sprawić aby nie zepsuła się pralka. Kryształy mają bowiem wpływać na równowagę nie tylko organizmu ludzkiego, ale również innych przedmiotów.

- wizualizacja – metoda opierająca się na kontroli umysłu i wpływaniu przez myślenie na samoleczenie.  Pacjent wyobraża sobie ustępowanie choroby i w ten sposób ma wpływać na wzmocnienie walki organizmu z chorobą.

- leczenie kolorami – wpływanie na aurę człowieka za pomocą odpowiedniej długości fali światła. Każdy kolor związany jest z czakramami, które mają wpływ na zdrowienie. Kolory mają je stymulować.

Poza wymienionymi metodami, medycyna alternatywna, używa też wielu innych różnorodnych metod. W wielu przypadkach okazują się całkiem skuteczne. Być może jest to efektem rzeczywistej możliwości oddziaływania na organizm w niekonwencjonalny sposób, być może jest to bardziej wyrafinowana forma placebo.

Tag

Katalog firm medycznych

Nowe artykuły

Medycyna naturalna i niekonwencjonalna

Coraz więcej osób, zniechęconych do standardowych metod leczenia zaczyna się kierować w stronę metod naturalnych.

Bóle głowy

Zmiany środowiskowe (większe zanieczyszczenie i hałas), obciążenie stresem, szybsze tempo życia – wszystko to sprawia, że coraz dotkliwiej odczuwamy skutki przeciążenia

Nowości

Najbliższe targi medyczne

W tym artykule znajdą Państwo informację o najbliższych wydarzeniach w branży medycznej. Między innymi targi medyczne oraz rehabilitacyjne.

Ostatnie wpisy:

Konstrukcja Budowlana | oznakowanie kąpielisk | calivita | implanty biustu | trek crossrip 1